Paseky a okolí

Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou je typická horská obec ležící na západním okraji Krkonoš v oblasti chráněného území Krkonošského národního parku. Rozkládá se na pravé straně Jizerského dolu, nad ním se tyčí Hromovka a Kapradník, ve středu obce je skalnatý hřeben Mechovice. Obec byla založena patrně již v 16. století, nejstarší záznam je však až z roku 1654. V této době byly v nejstarší části obce zvané Makov skelné hutě a v Havírně se dolovalo stříbro.

Lyžování

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. V obci je v provozu jedna čtyřsedačková lanovka a 4 lyžařské vleky. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy.


Ubytování v Pasekách nad Jizerou

Návštěvník si v Pasekách nad Jizerou může vybrat z několika forem ubytování (soukromé priváty, pensiony, apartmány, horské chaty a chalupy).

Kultura v obci

Proslulé Krkonošské muzeum – Památník zapadlých vlastenců láká k zajímavé prohlídce. Svou polohou, přírodními krásami a zachovanou lidovou architekturou patří Paseky nad Jizerou mezi vyhledávané rekreační cíle.

 

Alpine Pro Horská služba singingrock  Obec Paseky nad Jizerou  OPS Jizerky pro Vás